Mana Drink Mark 5 | Sunlight

Drink Sunlight má príchuť tropical.

Nutričné zloženie ochuteného drinku sa vzhľadom na originálny Mana Drink nezmenilo, teda množstvo sacharidov, tukov, bielkovín, vitamínov a minerálnych látok zostáva rovnaké. Jedna 330 ml fľaša nutrične kompletného Drinku Sunlight vám dodá 400 kcal energie. Sunlight pokryje 20 % vašej dennej nutričnej potreby. Jeden Drink obsahuje neuveriteľných 20 g bielkovín, 27 vitamínov a minerálov, komplexné sacharidy s celkovým glykemickým indexom GI 29, vlákninu a hodnotné tuky, ktoré vás rýchlo zasýtia a naštartujú váš organizmus.

Príjemnú jemne žltú farbu drinku dodáva prírodný extrakt z kurkumy. Kurkuma obsahuje farebnú látku zvanú kurkumín. Kurkumín je protizápalový, využíva sa na liečbu akné a zapálených rán a môže sa pochváliť aj protirakovinovými účinkami (1). Kurkumín sa bežne nachádza v kari korení, jogurtoch, syroch a pod.        

K žltej farbe Drinku Sunlight prispieva aj betakarotén. Betakarotén je prírodnou látkou, patrí medzi karotenoidy rozpustné v tukoch. Pri nedostatku vitamínu A dokáže ľudské telo betakarotén premieňať na aktívnu formu vitamín A. Ak má však organizmus vitamínu A dostatok, ku konverzii prednostne nedochádza. (Pre vašu predstavu, 1 μg vitamínu A fyziologicky zodpovedá 6 μg betakaroténu.) Je to silný antioxidant, podporuje rast a regeneráciu kožných buniek, pôsobí ako ochrana pred fotooxidáciou (2).

Medzi potraviny bohaté na betakarotén patrí napríklad mrkva, mango, marhule, špenát, brokolica. Ďalej ho nájdete v syroch, jogurtoch a pod.

 

Mana Drink Sunlight má príchuť tropical, v ktorom sme použili unikátnu kombináciu aróm tropických plodov. Užite si jedinečný zážitok a načerpajte kompletnú energiu s príchuťou slnečných lúčov.

Literatúra:

  1. Betül Kocaadam & Nevin Şanlier (2017) Curcumin, an active component of turmeric (Curcuma longa), and its effects on health, Critical Reviews in Food Science and Nutrition, 57:13, 2889-2895, DOI: 10.1080/10408398.2015.1077195
  2. https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2011.2021