Mana Drink Mark 5 | Dream

Drink Dream má príchuť kakaa.

Nutričné zloženie ochuteného drinku sa vzhľadom na originálny Mana Drink nezmenilo, teda množstvo sacharidov, tukov, bielkovín, vitamínov a minerálnych látok zostáva rovnaké. Jedna 330 ml fľaša nutrične kompletného Drinku Dream vám dodá 400 kcal energie. Dream pokryje 20 % vašej dennej nutričnej potreby. Jeden Drink obsahuje neuveriteľných 20 g bielkovín, 27 vitamínov a minerálov, komplexné sacharidy s celkovým glykemickým indexom GI 29, vlákninu a hodnotné tuky, ktoré vás rýchlo zasýtia a naštartujú váš organizmus.

Mana Drink Dream neobsahuje pridané farbivá. Chuť a kakaová farba drinku je ovplyvnená práškovým kakaom so zníženým obsahom tuku, ktorý je bohatým zdrojom draslíka, vlákniny a proteínov. Za jeho mimoriadnou chuťou sa skrýva ten najvyberanejší a najlahodnejší kakaový prášok na svete.

 

Práškové kakao

Práškové kakao sa získava z kakaových semien kakaovníka, ktorý sa pestuje v tropických oblastiach. V Drinku Dream je použitý jeden z najkvalitnejších kakaových práškov, ktorý má skvelú chuť čiernej horkej čokolády. Konzumácii kakaa (len toho kvalitného) sa pripisuje mnoho blahodarných účinkov.

Aké látky, prirodzene sa vyskytujúce v kakau, priaznivo pôsobia na naše zdravie?

Sú to látky zvané katechíny, ktoré sú svojou štruktúrou veľmi podobné flavonoidom a ktoré sú v kakau hojne zastúpené. Spoločne s nimi a aj ďalšími látkami (flavonoly, flavony a pod.) patria medzi širokú skupinu látok, známu ako polyfenoly. Medzi katechíny patria so svojimi priaznivými účinkami katechín, epikatechín, galokatechín a epigalokatechín.

Podporujú napríklad funkciu nervovej sústavy, uvoľňujú a prinášajú pocit šťastia, znižujú riziko vzniku Alzheimerovej choroby a preventívne pôsobia proti kardiovaskulárnym ochoreniam (1, 2).

Účinky kakaa na ľudské zdravie sú ešte stále študované.

 

 

Mana Drink Dream má kakaovú príchuť. Za jeho mimoriadnou chuťou sa skrýva ten najvyberanejší a najlahodnejší kakaový prášok na svete.

 

Literatúra:

  1. Katz DL, Doughty K, Ali A. Cocoa and chocolate in human health and disease. Antioxid Redox Signal. 2011;15(10):2779-811,  (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4696435/ )
  2. Nehlig A. The neuroprotective effects of cocoa flavanol and its influence on cognitive performance. Br J Clin Pharmacol. 2013;75(3):716-27,  (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3575938/)